back
top en de en 02
leval
ikonky

FAQ - nejčastěji kladené otázky

Otázka: Musí se objednávající řídit nějakými standartními délkami profilů?
Odpověď: Ne, zakázka je vždy vyrobena podle specifikace kupujícího a délky profilů jsou přizpůsobeny potřebám stavby. Žádné standartní délky neexistují.

Otázka: Je možné dodat profily s povrchovou úpravou pozinkovanou z jedné a nalakované z druhé strany?
Odpověď: Toto řešení odporuje procesu povrstvení plechu a je neproveditelné. Vždy jsou lakovány a pozinkovány obě strany. Obvyklé je, že na rubu lakovaného plechu je vrstva ochranného laku, lze ovšem dodat plechy se stejnou kvalitou laku na obou stranách, ovšem s omezenou paletou barev.

Otázka: Stavím nezateplenou halu, jakou barvu má ochranný lak na rubové straně plechu - tato barva se projeví v interiéru haly. Bude mít barva stejnoměrný odstín?
Odpověď: Společnost Leval s.r.o. dodává trapézové profily jen od výrobců, kteří zajišťují u svých profilů rubovou stranu ve stejnoměrné, světle šedé barvě.

Otázka: Jako projektant potřebuji prokonzultovat použití trapézových plechů a fasádních profilů pro právě projektovanou stavbu. Je taková konzultace možná, je možné i osobní jednání a je tato služba bezplatná?
Odpověď: Společnost Leval běžně poskytuje konzultace úrojektantům a realizační firmám. Tyto konzultace jsou samozřejmě bezplatné.

Otázka: Potřeboval bych dodat trapézový plech v barvě, která není uvedena ve vašich standartních odstínech. Můžete jej sehnat?
Odpověď: Dodávka je možná dvěma způsoby:

  1. množství profilů s nestandartním odstínem je více jak 12 tun, pak výrobce připraví a nabarví svitek podle přání zákazníka, dodací doba je ale 8 - 10 týdnů
  2. nebo jde o menší množství profilů, pak je vyloučeno barvení plechu pro takovou zakázku, ale existuje možnost, že u některého z našich výrobců je ve skladě dostatek plechu v uvedené barvě. Dodací termín takové zakázky je tak krátký, jako u dodávky ze standartních odstínů. Při zadání problému vyhledání nestandartního odstínu je vhodné definovat alespoň tři podobné odstíny podle stupnice RAL.

Otázka: Dodáváte také aluzinkované plechy?
Odpověď: Ano, některé profily je možné dodat v pozinku nebo v aluzinku v tloušťkách 0,75, 0,88 a 1,00 mm

Otázka: Je možné navrhnout do projektu střešní profil ve výrazné barvě např. modré RAL 5010 ze statických důvodů v tloušťce 0,88 mm?
Odpověď: Největší výběr barev pro trapézové plechy je v tloušťkách 0,63 mm pro fasády a v 0,75 mm pro střešní profily. V tloušťce 0,88 je jen velmi omezená paleta barev. Doporučujeme zvolit střešní profil s vyšší únosností t.j. s vyšší výškou, ale v tloušťce 0,75 mm. Použití výrazného barevného odstínu na střešní trapézový plech se však nedoporučuje.

Otázka: Navrhuji podhledový profil nad hladinou plaveckého bazénu. Jaký materiál je vhodné použít?
Odpověď: Do agresivního prostředí plaveckého bazénu je vhodné použít hliníkový trapézový nebo vlnitý profil a nerezový spojovací materiál.


LEVAL s.r.o.
Volejbalistů 1769/5
CZ - 370 01 České Budějovice
DIČ CZ 25 16 34 00

Tel.: +420 387 222 100
Tel.: +420 387 222 210
Fax: +420 387 222 111
E-mail: leval@leval.cz
Skype: levalcz

Kontaktní formulář


Copyright © 2010 Leval s.r.o. All rights reserved. Ochrana osobních údajů

Webdesign, eSHOP by 1K Design s.r.o.

prava
email print